ÖZEL KURS İZMİR BORNOVA BAYRAKLI

Okul ortamında öğrencilerin öğrenememesine neden olan :
– Motivasyon eksikliği;
– Dersi sevmeme
– Öğretmeni sevmeme
– Sınıfın kalabalıklığı
– Düşük notlarla oluşan güvensizlik
– Alt yapı eksikliği
– Ailevi ve kişisel sorunlar
– Arkadaş ortamı

gibi unsurlar önemli bir rol oynar…

Onlara bırakacağınız en büyük miras; EĞİTİM ‘dir.

Klasik öğrenme yöntemlerinin artık çocuğu öğrenme modelinin dışında tuttuğu, modern genç neslin bire bir ilgi ve rehberlik neticesinde çalışma isteğinde oluşu özel dersin önemini de o derece artırmıştır. Sınıf ortamında herkesin birbirinden farklı öğrenme yöntemlerinin, algılama biçimlerinin öğrencileri etkilediği ve özellikle kalabalık sınıf ortamında eğitim gören öğrencilerin öğrenme noktasında sıkıntılar yaşadıkları ve zayıf notlar aldıkları yadsınamaz bir gerçektir. Nitekim bu zayıf alan öğrencilerin isteksizliği ve motivasyonsuzluğu neticesinde derslerin başarılı 3-5 öğrenciyle yürütüldüğü de gözlemlenmektedir.

Eğitim ve Öğretimin bir arada yürütüldüğü bir ortamda bireye odaklı eğitim sürecinin olması gerektiği, fakat okul ortamında mümkün olmayan bu öğrenme sürecinin özel derslerle tedarik edildiği görülmektedir.

Takdir edersiniz ki çocukların en büyük zenginliği kendine olan güvenleridir ve biliyoruz ki güven, başarı ile ortaya çıkar. Bire bir çalışmalarla yüksek notlar almaya başlayan öğrenci dersini ve öğretmenini sevmeye başlar. Pozitif olmaya ve aile içi iletişimi düzelmeye başlar. Neticesinde hedefi olmayan öğrencinin bir heves ve isteklenme neticesinde geleceğe dair hedefler belirlediği gözlemlenir.

İşte bu süreçte bire bir özel dersi sadece vermekle kalmayıp aynı zamanda eğitim koçluğu noktasını yürüten eğitmenlerimizin özel ders konusunda çocuklara gerekli hassasiyeti sağladıkları da gözlemlenen bir gerçektir. Nitekim sayısız çeşitli yüksek meslek gruplarına ait velilerimizin referansları bizleri de heyecanlandırmakta ve memnun etmektedir.

Tüm Duyurularimiz

Foto Galeri